۱۳۹۴-۰۷-۳۰

شانس زیاد یزد برای انتخاب شدن به عنوان پایتخت کتاب

مدیرکل سیاسی و انتخابات استاندازی یزد:

یزد ظرفیت تبدیل شدن به پایتخت کتاب را دارد

مدیرکل سیاسی و انتخابات استاندازی یزد صبح روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن در دیدار با مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان یزد اظهار داشت: استان یزد با توجه به پیشینه عظیم علمی و فرهنگی خود، ظرفیت تبدیل شدن به پایتخت کتاب ایران دارد.

به گزارش لیزنا، "سعید عبداللهی" با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری به مقوله کتاب و کتابخوانی، تصریح کرد: توجه و نگاه ویژه ایشان به این حوزه، بیانگر اهمیت موضوع کتاب و مطالعه در رشد و بالندگی فرد و جامعه است.

وی گفت: یکی از علل عدم مطالعه در جامعه ما، این است که احساس به مطالعه در بین مردم کمرنگ است و دغدغه‌ای در خصوص کتاب‌ نخواندن وجود ندارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری یزد افزود: برای اصلاح دید مردم به مطالعه و توجه و انس آنها با کتاب، باید دیدگاه مدیران جامعه، رسانه‌ها و متولیان امر فرهنگ به حوزه کتاب اصلاح و به گونه‌ای عمل شود که کتابخوانی جزو اولویت‌های خانوار ایرانی قرار گیرد.

عبداللهی با اشاره به هدف‌گذاری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برای تبدیل استان یزد به پایتخت کتاب کشور گفت: امیدواریم با تلاش‌های سرکارخانم دوست فاطمی‌ها و همراهی مجموعه مدیران استان، بتوانیم کتاب‌دوستی مردم عزیز یزد را به مدیران ارشد فرهنگی کشور ثابت کنیم و این استان با پیشینه عظیم علمی و فرهنگی به عنوان "پایتخت کتاب ایران" معرفی شود.

رقیه دوست‌فاطمی‌ها مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در این دیدار به ابراز خرسندی از نگاه درست و ریشه‌ای مسئولان به مقوله کتاب ابراز داشت: افتخار می‌کنم که خود، کتابدار بوده‌ام و مدت زیادی را با کتاب و کتابخانه سر و کار داشته‌ام.

وی تأکید کرد: متصدیان و کتابخوانی در کشور و مدیران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی، ابتدا باید انس به مطالعه را از خودشان آغاز نمایند تا بتوانند برای رشد کتابخوانی و افزایش سرنه مطالعه در کشور تلاش کنند.

دوست‌فاطمی‌ها ادامه داد: مشکل اصلی امروز جامعه ما در خصوص کتابخوانی این است که مطالعه برای مردم و جوانان به اولویت و ارزش تبدیل نشده است و کتاب در سبد خرید خانوارها جایی ندارد.

وی بیان داشت: تلاش ما این است که با جذاب سازی و ارتقای کیفی کتابخانه‌ها، مردم و به ویژه قشر کودک و نوجوان را با کتاب و مطالعه آشتی دهیم.

گفتنی است، این دیدار در دفتر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد برگزار شد.

منبع: لیزنا
برچسب‌ها

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود