نمایندۀ سابق مجلس شورای اسلامی، 2 هزار برگ سند به کتابخانۀ رضوی اهدا کرد

بیش از 2 هزار برگ سند ارزشمند تاریخی، تجاری و خاندانی به کتابخانه و موزۀ وزیری یزد، از کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در شهرستان یزد اهدا شد.
به گزارش گنجینۀ رضوی، رئیس کتابخانه و موزۀ وزیری یزد از اهدای بیش از 200 برگ سند نفیس تاریخی و تجاری و خاندانی مربوط به دهه‌های پیشین به این کتابخانه خبر داد.
محمدرضا ملک‌ثابت اعلام کرد: این اسناد به همت آقای مهندس علی‌اکبر اولیاء، نمایندۀ سابق یزد در مجلس شورای اسلامی با هدف حفظ و نگهداری اسناد تاریخی و تحقیقات دانشگاهی، به کتابخانه و موزۀ وزیری یزد اهدا شد.
وی با بیان این‌که در این کتابخانه بالغ بر 70 هزار برگ سند تاریخی نگهداری می‌شود، ابراز کرد: این اسناد در شرایط مناسبی از نظر دما، میزان نور، رطوبت و... مورد حفاظت و نگهداری کامل قرار می‌گیرد و اسناد اهدایی به این مرکز نیز ابتدا مورد بازبینی و آفت‌زدایی و در صورت نیاز مورد مرمّت قرار می‌گیرد.
ملک‌ثابت افزود: از علاقمندان به حفظ اسناد تاریخی درخواست می‌گردد تا هرگونه كتب خطي، چاپ سنگی، اشیای موزه‌ای، سند، عكس، نقشه، و... را که در اختيار دارند، جهت حفاظت و نگهداري در شرايط مطلوب به کتابخانۀ آستان قدس رضوی انتقال دهند، تا پس از كار كارشناسي و بازبینی، اين سرمايه‌هاي ملي و شخصي محافظت و نگهداري شود و باقیات‌الصالحاتی برای صاحبان و اهداگران این آثار ارزشمند باشد.
وی در پایان یادآور شد: کتابخانه و موزۀ وزیری یزد با دارابودن حدود 5 هزار نسخۀ خطی، بیش از 5 هزار و 500 نسخه چاپ سنگی، بالغ بر 70 هزار سند تاریخی و 250 هزار کتاب چاپی آمادۀ ارائه خدمات به محققان و پژوهشگران و عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود