The organization of Libraries, Museums and Documents Center Of Astane Qudse Razavi

۱۴۰۰-۰۱-۱۰
مطبوعات
موجودی آرشیو مطبوعات سازمان کتابخانه¬های آستان قدس رضوی از کمتر از 700 عنوان در سال 1359 به بیش از 33000 عنوان نشریه در سال 1398 رسیده که بالغ بر 2میلیون نسخه را شامل می¬شود.

بدین¬ترتیب، این مرکز به عنوان بزرگترین آرشیو مطبوعاتی ایران، به لحاظ تعداد عنوان و تنها آرشیو ملی در شرق کشور شناخته می¬شود.
محققان و مراجعان با ارائۀ کارت شناسایی معتبر، می¬توانند برای استفاده از خدمات مشاورۀ اطلاعاتی در مورد شیوه¬های جستجوی منابع، دریافت مقالات علمی از مجلات آرشیوی و پایگاه¬های مقالات فارسی و لاتین، دریافت مطالب از مجلات عمومی و روزنامه های آرشیوی و سالنامه های قدیمی به تالار محققان مطبوعات مراجعه نمایند.
افزون براین، مراجعان می¬توانند برای دسترسی به کتب مرجع، نشریات تجدید چاپ شده و پایان¬نامه¬های مطبوعاتی در حوزۀ تاریخ مطبوعات ایران و جهان و رسانه های جمعی،  به کتابخانه تخصصی مطبوعات مراجعه کنند.
گفتنی است، اولویت نحوۀ خدمات گروه مطبوعات ارائۀ نشریات به صورت الکترونیکی است تا نشریات ارزشمند آرشیو از گزند آسیب فیزیکی در امان باشند. در مواردی که هیچ نمونۀ الکترونیکی از نشریۀ مورد نظر محقق در محیط وب یا منابع ناپیوسته بازیابی نشود، ارائۀ اصل نشریه با درنظرگرفتن شرایط استفاده از آن، برای محققان فراهم می باشد.
شایان ذکر است که به منظور استفاده از منابع قدیمی و نفیس، ارائۀ معرفی نامۀ معتبر از سازمان، مؤسسات فرهنگی یا دانشگاه محل تحصیل برای سازمان کتابخانه¬ها، موزه¬ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی ضروری است؛ در این معرفی¬نامه باید موضوع تحقیق و محدوده زمانی مورد تحقیق مشخص شده باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می¬توانید با شماره تماس  05132232004 داخلی 3421 و 3478  با کارشناسان مربوط تماس حاصل فرمایید.

((نمونه ای از نفایس مطبوعات))

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید